حزب استقلال کوردستان
مبارزه ما این است که برای یک کردستان مستقل
In Kurdish
In English
In Farsi
In Arabicفعالیت های سابق

مقالات مختلط


حمله اسیدپاشی چهار زن بوکانی را هدف قرار داد +اسامی
آژانس کُردپا: اسیدپاشی این بار در شهر بوکان حادثه آفرید و چهار شهروند کُرد براثر آن مصدوم گردیدند.
صورة
به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، شامگاه گذشته، چهار زن کُرد اهل بوکان مورد حمله اسیدپاشی قرار گرفتند و در نتیجه آن به شدت مجروح شدند.

خبرنگار کُردپا در شهر بوکان گزارش داد: این چهار زن کُرد که در بلوار کردستان (سه راه سنگینی) بوکان مشغول پیاده‌روی بوده‌اند از سوی سرنشینان یک خودروی پراید مورد این حملات قرار گرفته‌اند.

28184.jpg

سوسنه اسماعیل‌نژاد یکی از قربانیان اسیدپاشی در بوکان

یک منبع مطلع به خبرنگار کُردپا اعلام کرد: یکی از قربانیان اسیدپاشی سوسنه اسماعیل‌نژاد دانشجوی رشته عمران و از مسئولان کتابخانه "مانگ" می‌باشد.

این منبع افزود: سوسنه از ناحیه شانه و پشت دچار مصدومیت شده و بلافاصله از سوی شهروندان به مراکز درمانی انتقال یافته است.

در این حادثه، سه زن دیگر نیز مصدوم گردیدند که یکی از آنها همسر شورش فیضی‌نژاد فرزند هنرمند رشید فیضی‌نژاد می‌باشد و دو دختر دیگر فرزند محمود معروفی هستند.

علی‌اسماعیل‌نژاد، فعال سیاسی و برادر سوسنه ضمن تایید این خبر به آژانس کُردپا اعلام کرد: نهادهای امنیتی در پشت این حوادث قرار دارند.

این فعال سیاسی خارج از کشور گفت: پیشتر نیز، خانواده‌ام از سوی نهادهای امنیتی حکومت اسلامی ایران تحت فشار قرار گرفته بودند.

28183.jpg

علی‌اسماعیل‌نژاد، فعال سیاسی

اسماعیل‌نژاد بر این باور است مکانی که در آن حادثه اسیدپاشی روی داده، مکانی پر رفت و آمد و شلوغ بوده و افراد عادی توانایی اسیدپاشی در آن را ندارند.

گفته می‌شود، یکی از همسایگان خانواده اسماعیل‌نژاد به اتهام دست داشتن در این حادثه بازداشت شده است که آژانس کُردپا صحت این بازداشت را تایید نمی‌کند و در صورت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، آژانس کُردپا خبر تکمیلی منتشر خواهد کرد.

پیشتر یکی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، افزایش موضوع اسیدپاشی را دلیل پرداختن بیش از اندازه رسانه‌ها دانسته و اعلام کرده بود که در سال گذشته ٣٠٠ مورد اسیدپاشی در ایران روی داده است. 

به گفته کارشناسان اجتماعی، عدم آشنایی اسیدپاش با قربانی و با توجه به اینکه اسیدپاشی‌ها از سوی افراد ناشناس به زنانی که با آنها خصومت شخصی نداشته‌اند، صورت گرفته، این احتمال را قوی می‌کند که این افراد از مرجعی جهت ارتکاب جرم دستور گرفته باشند.

نویسنده : کوردپا kurdpa
تاریخ: : 2015-07-16 03:58:44
این مقاله : 10038 خوانده شده
 
 
■ حق، مجوز
تصاویر وحشیانه و فیلم ها از جنایات ایران علیه مردم کرد گاهی اوقات شده است در وب سایت ما منتشر شده است، دلیل آن است که جهان را علیه رژیم ایران واکنش نشان می دهند، متاسفانه گاهی اوقات عکس ها و فیلم ها را تحت تاثیر قرار بچه های ما، به این شرط است است برای شما، زمانی که شما کپی این قبیل مواد از وب سایت ما مطمئن شوید است beeing به کودکان زیر سن 18 سال نشان داد نیست.
 
■ اطلاعات تماس
اطلاعات تماس
 
■ لینک برای ناوبری سریع
لینک برای ناوبری سریع