آژانس کُردپا: در ادامەی جریان اعدام زندانیان سیاسی کُرد محکوم به اعدام، شیرکو معارفی در زندان مرکزی سقز اعدام شد. آژانس کُردپا: در ادامەی جریان اعدام زندانیان سیاسی کُرد محکوم به اعدام، شیرکو معارفی در زندان مرکزی سقز اعدام شد.
وێنه
یک منبع مطلع ضمن تائید این خبر به آژانس خبررسانی کُردپا اعلام کرد:صبح امروز دوشنبه سیزدهم آبان ماه سال ١٣٩٢، شیرکو معارفی، زندانی سیاسی کُرد در سالن ملاقات داخل زندان سقز اعدام شد.

خلیل بهرامیان، وکیل مدافع این زندانی سیاسی کرد در تماسی تلفنی به خبرنگار کُردپا گفت: "من تاکنون از این خبر مطلع نشدەام و نمی توانم این خبر را تائید کنم."

وکیل مدافع شیرکو معارفی در ادامه گفت:پیشتر ما برای وی درخواست بخش نمودە بودیم اما این درخواست از سوی دیوان عالی کشور مورد تائید قرار نگرفتە بود

شیرکو معارفی، در تاریخ ٩ آبان ماه سال ١٣٨٧ بازداشت و سپس به اتهام همکاری با یکی از احزاب کرد اپوزسیون حکومت اسلامی ایران" از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب سقز به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام این زندانی سیاسی در دادگاه تجدیدنظر و دیوان عالی کشور تائید شدە بود و علی رغم تلاش خلیل بهرامیان و احمد سعیدشیخی، دو وکیل مدافع وی، پس از سپری نمودن ٥ سال در زندان، امروز حکم اعدام وی به اجرا درآمد.
ڕێکه‌و 2013-11-04 03:30:43
به‌شی ( ده‌نگوباسه‌کان )